Prsteny

K nejčastějším doplňkům, jež nosí jak muži, tak i ženy, patří prsteny. Ty jsou obvykle spojeny především se svatbou a tak jsou nejběžnější zejména snubní prsteny a zásnubní prstýnky, některé prsteny jsou ale vhodné i pro děti.

Jaké rozlišujeme druhy prstenů?

Prsteny rozdělujeme jednak podle určení, zda se jedná o prsten pro muže, ženy, děti nebo unisex. Dále se rozlišují podle účelu na snubní a zásnubní, další je rozdělení dle materiálu, z něhož jsou zhotoveny – nejčastěji se jedná o prsteny ze zlata nebo stříbra, častá je také chirurgická ocel nebo titan.

Z jakých materiálů se prsteny vyrábějí?

Vzhledem k tomu, že prsteny se nejčastěji používají jako snubní a zásnubní, bývají vyrobeny spíše z dražších kovů. Nejčastějším materiálem jsou tak různé druhy zlata (kromě klasického také zlato bílé, žluté, růžové, červené nebo vícebarevné), dále pak stříbro, z levnějších materiálů je asi nejčastější chirurgická ocel.

Snubní a zásnubní prsteny

Prsteny jsou už tradiční a nezbytnou součástí svatebního obřadu, i proto se ve většině případů setkáme s prsteny snubními, případně zásnubními. Jejich výběr je velmi široký a v nabídce obchodů a e-shopů si lze vybrat od levných prstýnků doslova za pár korun až po luxusní kousky za stovky tisíc až miliony korun.

Prsteny pro děti

Prsteny ale nenosí pouze dospělí – oblíbené jsou často i u dětí, pro které se dají koupit prsteny v klasické podobě nebo prstýnky s různými obrázky nebo postavičkami. Dětské prsteny jsou obvykle velmi levné a můžete je sehnat za desítky až stovky korun, koupit se ale dají i luxusní dětské prsteny ze zlata, jejichž pořizovací cena se pohybuje v řádu tisíců.

Kde se dají koupit prsteny?

Obchodů a e-shopů s prsteny je velké množství a nabídka tak zahrnuje desítky tisíc různých prstenů, z nichž si vybere i ten nejnáročnější zákazník. V kamenných provozovnách najdete prsteny především v různých zlatnictvích, obchodech se šperky nebo v bižuteriích, na internetu pak naleznete i specializované e-shopy, jež jsou na prsteny přímo zaměřené.


Sponzorované odkazy:


Super vibrátory a dilda pro intimní chvilky. Jízdní kola jsou vhodná pro všechny. Svítící tyčinky a náramky na Vaší párty za super ceny.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!